دسته‌بندی نشده

قدرتمندترین فرمول ثروتمند شدن با این روش های ساده!

چه کسی از پیدا کردن فرمول ثروتمند شدن خوشنود نمی شود؟ چه کسی خواهان موفقیت و پولدار شدن در زندگی نیست؟ شکی نیست که حتی بزرگ ترین ثروتمندان هم باز به دنبال کسب ثروت و پول بیشتر هستند.

شاید برای شما هم جالب یاشد بدانید پولدار شدن بهتر است یا ثروتمند شدن؟ چرا؟

مرور مطالب

این موضوع به قدری مهم است که به هم منظور برای پاسخ به سوالات بالا تصمیم گرفتیم مقاله ای تهیه کنیم و تمام این پرسش ها را پاسخ دهیم تا جایی که در آخر مقاله تمام مشکلات و موانع فرمول ثرتمندی و پول را بدانید. اگر شما هم علاقمند هستید از اسرار ثروت و پول بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

اگر شما فکر می کنید برای ثروتمند شدن و یا پولدار شدن نیاز است در خانواده ثروتمندی باشید و یا باید سرمایه زیادی داشته باشید احتمالاً اشتباه فکر می کنید!

اگر شما تنها نگاهی ساده به لیست افراد ثروتمند و میلیاردر در جهان کنید متوجه می شوید بیشتر و شاید باید بگویم که همۀ آنها زندگی معمولی داشته و حتی در فقر و تنگدستی بزرگ شدند. تنها چیزی که آنها را به این حد ثروت رسانده فقط تکیه کردن آنها بر روی توان شخصی شان بوده است آنها با همین روش زندگی خود را تغییر دادند و ادامه زندگی شان را طبق خواسته و امیال خود رقم زنند.

نمونه ای بارز یکی از این اشخاص اندرو کارنگی است او شخص ثروتمندی است که خود مسیر زندگی اش را تغییر داد. کارنگی در فقر مطلق بزرگ شد و وجود این شرایط سخت، باعث تصمیمات مهم او برای کسب ثروت شد.

فرمول ثروتمند شدن، ثروتمندان

فرمول ثروتمند شدن یا پولدار شدن چیست؟

شاید باور نکنید اما برای ثروتمند شدن خیلی لازم نیست سخت کار کنید بهتر است هوشمندانه کار و عمل کنید با رعایت برخی نکات ساده می توانید پایه های ثروتمند شدن را برای خود بسازید.

1- پس انداز داشته باشید

این موضوع شاید بارها و بارها به گوشان خورده باشد اما باید بدانید که تنها راه پس انداز کردن جمع کردن پول های اضافی نیست. گاهی نخریدن وسایل و لوازم اضافی نیز پس انداز است. اگر بتوانید در بیرون از خانه خود کنترلی داشته باشید و از مغازه های مختلف با اجناس متنوع بی اعتنا رد شوید بعنی در حال پس انداز هستید. شما با امتحان این روش می توانید خود را به کمتر خرج کردن عادت دهید البته نباید فراموش کرد که جمع آوری پول های اضافی هم در کنار این کار باید انجام داد.

2-فرمول ثروتمند شدن با تعیین بودجه

اگر برای هر ماه خودتان بودجه ای تعیین کنید ذهن تان عادت می کند طبق این بودجه بندی پیش بروید و از خرج های بیهوده در امان باشید. می توانید بسته به مخارج هر ماه یا سال بودجه بندی را تغییر دهید. اما برای موفقیت در این مسیر برای خودد طرح های تشویقی و تنبیه ای بگذاید. به عنوان مثال اگر بیشتر از بودجه خرج کردید خودتان را تنبیه کنید و اگر کمتر از بودجه خرج کردید به خودتان پاداش دهید.

3-گاهی خرید کمتر اما با کیفیت بهتر است

همیشه خریدهای ارزان قیمت و بی کیفیت خوب نیستند و برعکس در دارز مدت ضرر هم هستند. البته منظور من این نیست که دائماً به دنبال اجناس لوکس و گران قیمت باشید بلکه در انتخاب برخی وسایل کیفیت را ترجیح دهید. به عنوان مثال یک یخچال با کیفیت در دارز مدت برای شما صرفه جویی اقتصادی محسوب می شود. اما شاید در انتخاب لباس چنین نباشد!

4-هوشمندانه خرج کنید

سعی کنید با تمرکز روی هدفتان خود را از وسوسه خرید یک شی غیرضروری و هوس انگیز نجات دهید. همیشه این پرسش را از خود داشته باشید آیا این خرید می تواند مشکلی از زندگی من حل کند؟ آیا این یک نیاز ضروری در زندگی من است؟ با این پرسش ها قبل از خرید قطعاً می توانید درست انتخاب کنید.

5- صرفه جویی در انرژی

گاهی با یک نگاه به زندگی افراد در کشورهای توسعه یافته می بینید آنها در این زمینه با قدرت و حساسیت بیشتر عمل کرده اند! آنها برای صرفه جویی در انرژی هر روزه راههای خلاقانه و ساده ای را بر می گزینند تا بتوانند بار هزینه های زندگی شان را کم کنند. این اتفاقاً یکی از راه های پس انداز هم هست! چیزی که کمتر در کشورهای در حال توسعه دیده می شود.

6- ارائه یک محصول و یا خدمت خوب

یکی از راه هایی که اکثر ثروتمندان خودساخته به ثروت رسانده ، خدمت به مردم است . شما می توانید با ارائه خدمات به مردم پول دریافت کنید ، بسته به خدمتی که ارائه می کنید قطعا پول بدست می آورید.

7- سرمایه گذاری راهی برای پولدار شدن

بهترین فرمول ثروتمند شدن، سرمایه گذاری و کار کشیدن از پول است. زمانی که شما پول خود را در زمینه های مختلف مانند خرید سهام، اوراق قرضه و دیگر سرمایه گذاری های قانونی مثل بازار مسکن ، یا در طلا خرج می کنید برای شما بیشتر سودآوری دارد. البته به شرط درنظر گرفتن شرایط و احتیاط در غیر این صورت ممکن است ضرر هم کنید.

8- قبل از شروع، تحقیق و آموزش داشته باشید

ثروتمندان قبل از شروع هر کاری تحقیق و تفحص می کنند حتی انها آموزش می بینند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای شروع یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری داشته باشند.

9- هدف و داشتن برنامه

اکثر ثروتمندان اهدافی بزرگ در زندگی خود داشته اند اهدافی خاص و مشخص که با تمرکز و برنامه ریزی بر روی آنها توانسته اند به موفقیت برسند. شما نیز برای موفقیت های مالی خود باید اهداف خاص و مشخصی داشته باشید و برای آنها برنامه ریزی و اقدام کنید تا با تمرکز به اهدافتان به آنها دست پیدا کنید.

10- کاری که دوست را انتخاب کنید

عشق در کار یکی از فرمول های ثروتمند شدن است. در چه کاری شما حتی غذا خوردن را هم فراموش می کنید؟ این همان عشق است! اگر در کار عشق وجود نداشته باشد تمرکز هم وجود ندارد و احتمالاً زمان موفقیت در کسب ثروت هم طولانی تر و شاید هم دست نیافتنی خواهد بود.

واقعیت این است که به صورت آگاهانه نمی توان اشتیاق به کار را بالا برد و برای تغییر این دیدگاه باید تلاش زیادی کنید. اما چاره چیست گاهی کار دوست داشتنی ندارید و امکان رها کردن آن نیز وجود ندارد در آن زمان باید به دنبال یک دلیل مهم و محکم برای ادامه و انگیزه خودتان باشید مانند رفاه خانواده، پیشرفت در کار و … .

11- چندین جریان درآمدی

بیشتر پولدارها چندین جریان درآمدی را برای خود رقم می زنند تا از همه فرصت ها استفاده کنند. این روش می تواند در شرایط رکود یک بخش شما را زمین گیر نکند و درآمد شما در بخش های دیگر تامین شود.

12- با افراد موفق همراه شوید

یکی دیگر از فرمول های ثروتمندان معاشرت و همراهی با افراد موفق است. اگر به صحبت های افراد موفق گوش دهید و از تجربیات آنها بهره ببرید شما هم می توانید در زندگی مسیر درست را زودتر انتخاب کنید و به رشد مالی برسید.

13- ریسک پذیری در زندگی

نمی توانید هر روز کارهای قبلی خود را انجام دهید اما انتظار فوق العاده ای داشته باشید. اگر می خواهید زندگی تان عوض شود باید تغییراتی را بپذیرید و ریسک های حساب شده در زندگی انجام دهید.

14- مدیریت هزینه و درآمد

مدیریت هزینه و درآمد یک هنر است. اگر شما بتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید و متناسب با درآمد خود آنها را تنظیم کنید قطعاً یک گام به سوی رشد مالی نزدیک تر شده اید.

” آنچه را مغز انسان تصور و باور کند ، به آن می رسد ”

15- فکر و اندیشه در فرمول ثروتمند شدن

حتماً این عبارت را شنیده اید که باورها نقش موثری در کسب ثروت دارند. شما چقدر به معجزه باور اعتقاد دارید؟ چقدر روی باورهای خود کار کرده اید؟

یک واقعیت مهم در فرمول ثروتمند شدن داشتن باورهای درست در مورد پول و ثروت است. اما باورهای مخرب کدامند؟ برخی از آنها عبارتند از:

باور مخرب پول آخرت آدم را خراب می کند

باور مخرب از فردا شروع می کنم

باور مخرب در هر حال شکست خواهم خورد

باور مخرب من که پول و سرمایه کافی ندارم

باور مخرب اگر من ثروتمند و موفق باشم دوستانم به دلیل حسادت دیگر با من دوستی نخواهند کرد

باور مخرب ثروتمندان مردمانی طماع و حریص هستند

باور مخرب من هم مثل پدر و مادرم هستم آن ها نتوانستند پولدار باشند من هم نمی توانم

باور مخرب کسانی که به پول می رسند خود را گم میکنند و دیگر نمی دانند چه چیزی درست و چه چیزی غلط است

باور مخرب من لیاقتش را ندارم

باور مخرب پول ریشه ی تمام شرارت ها است

و …

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که تصور می کنند پول و ثروت می تواند بر شما مسلط شود و خودتان هیچ قدرتی بر پول ندارید؟ یا آن دسته از افراد که اعتقاد دارند پول و ثروت می تواند عامل مهمی در لذت بردن از تمام چیزهای خوب دنیا باشد.

افرادی که خدا و محبت، احترام و بخشش را فراموش می کنند در خود احساس ترس دارند و حتی اگر پول و ثروت زیادی بدست آورند هرگز از آن لذت نمی برند به احتمال زیاد آنرا از دست خواهند داد. در عوض کسانی که ذهن خود را با تفکرات فراوانی پر می کنند و با خود عهد می بندند که در عین حال که برای کسب درآمد بیشتر تلاش کنند ارتباط شان را با خدا بیشتر و محبت شان را به مردم افزایش دهند.

در این صورت نه تنها به ثروت زیادی خواهند رسید بلکه فواید بسیار بیشتری نیز عایدشان خواهد شد آنها می توانند در زندگی خود. تعادل. سلامت کامل. روابط خانوادگی خوب و زمان کافی برای آرامش و تفریح داشته باشند و از ثروت و دارایی خود به طور کامل لذت ببرند.

البته همه چیز به ذهن بستگی دارد. اگر آن را با باورهای مثبت بسازید دنیای مثبتی نیز در انتظارتان خواهد بود و بر عکس!

انتخاب شما چیست؟

انتخاب باشما! همین الان می توانید ذهنیت و نحوه ی تفکر خود را تغییر دهید و از جایی که اکنون قرار دارید به سوی پول و ثروت حرکت کنید یا در همین مسیر درجا بزنید.

اگر هنوز در انتخاب خود مردد هستید پیشنهاد ما کوچینگ پولسازی است که می تواند یک تضمین کامل برای رشد مالی شما باشد.

پولدار شدن و فرمول ثروتمند شدن

آیا آگاهی از فرمول ثروتمند شدن به تنهایی کافی است؟

پاسخ شما چیست؟ شما چطور فکر می کنید؟ به نظر شما اگر همه این مطالب را بدانید ولی در اقدام و عمل ضعیف عمل کنید باز هم رشد مالی خواهید داشت!

تنها زمانی با سرعت و با قدرت در مسیر ثروتمندی پیش می روید که به آن گوش دهید و هر روز اقدامی برای پیشرفت های مالی خود داشته باشید. در این صورت تضمینی برای پولدار شدن وجود خواهد داشت.

فرمول ثروتمند شدن اندرو کارنگی

بگذارید موانع راه برای کسب ثروت را از زبان اندرو کارنگی بگویم.

“زمانی که اندرو کارنگی در سال ۱۸۴۸ وارد کشور آمریکا شد ، پولی کمتر از یک دلار در جیبش داشت. اما بعد از مدتی کار و تلاش به ثروتمندترین انسان روی زمین تبدیل شد. او شرکت فولاد و آهن را در ایالات متحده تاسیس کرد و از طریق روابط تجاری دوستانه خود توانست سرمایه گذاری هایی در شرکت ها و بورس داشته باشد.”

اما فرمول ثروتمند شدن اندرو کارنگی چه بود؟ و از نظر او چه موانعی برای کسب ثروت وجود دارد؟

فرمول ثروتمند شدن اندرو کارنگی عبارت بود از:

 • تلاش برای رسیدن به پیروزی

هرگز بدون تلاش و زحمت به چیزی نمی رسید. برای موفقیت و ثروت باید بهایی بپردازید و بدانید که این بها در برابر چیزهایی که بدست می آوید ناچیز هستند. ثروت ، شهرت ، شناخت ، خوشبختی و سعادت از آن کسانی است که با عزمی راسخ برای رسیدن به اهداف زندگی خود تلاش می کنند و با روحیۀ خستگی ناپذیری ادامه می دهند تا به آن دست یابند.

 • داشتن شور و اشتیاق

چقدر به داشتن شور و اشتیاق برای رسیدن به هدف اعتقاد دارید؟ بگذارید اهمیت آن را با ذکر یک داستان بیان کنم. ناپلئون بناپارت ، پادشاه و جنگجوی فرانسوی، در یک موقعیتی قرار گرفت که حتما می خواست در آن نبرد پیروز شود. او می دانست که تعداد سربازانش از تعداد سربازان دشمن کمتر است. از این رو دستور داد که کشتی های خودشان را آتش بزنند.

سپس به سربازانش گفت:” کشتی ها را ببینید که در آتش می سوزند. ما راهی جز پیروزی و موفقیت در جبهه نداریم. پس خودتان باید انتخاب کنید یا از میدان جنگ پیروز در می آئیم و یا همه مان کشته می شویم.”

او با این ترفند کاری کرد که سربازان با شور و اشتیاق بیشتری بجنگند و پیروز شوند. این واقعیت تاریخی نشان می دهد تا چه اندازه شور و اشتیاق می تواند در رسیدن به هدف مهم و ضروری باشد.

این که بگویید ” من پول میخواهم ” این عبارت به تنهایی کافی نیست. باید رقم، زمان و روش دستیابی به آن هم مشخص باشد و بدانید که برای رسیدن به هر چیز در زندگی باید چیزهایی را فدا کنید.

 • فکر و اندیشه درست

داشتن باورهای درست در مورد پول و ثروت می تواند راه را هموار و آسان تر کند.

 • برخورداری از دانش تخصصی

توجه به دانش تخصصی، باعث می شود برنامه های عملی لازم برای نیل به اهداف قطعی را برای شما مشخص کند. بسیاری از افراد فکر می کنند “دانش قدرت است.” اما برخلاف این تصور، دانش یک قدرت بالقوه است و فقط زمانی که به شکل برنامه ای قطعی در راستای رسیدن به هدف تنظیم شود، به یک قدرت بالفعل تبدیل می شود.

 • توجه به اطرافیان و همکاران

با کمی مطالعه بر روی زندگی اشخاص معروف و ثروتمند متوجه خواهید شد که آنها از همکاری و کمک اطرافیان سود برده اند. این یک درس بزرگ است که برای کسب ثروت، نمی توان به تنهایی و فقط با اتکا به تلاش های خود به موفقیت رسید. گروه همکاران اندرو کارنگی، حدود ۵۰ نفر بودند و او معتقد بود همه قدرتش در نیروی جمع همکارانش می باشد.

 • دوری از ترس و دودلی

یکی از عوامل مهم برای کسب ثروت بیشتر، دوری از ترس و دودلی است. تردید، شک و ترس سه عامل خطرناک برای رشد مالی هستند که گاهی منجر به شکست ها و ناکامی ها هم می شوند.

چه موانعی راه را برای ثروتمندی سخت می کند؟

اندرو کارنگی اعتقاد دارد موانع بزرگ برای ثروتمند شدن 6 نوع ترس می باشد و تنها راه پیروزی غلبه بر این ترس هاست.

 • ترس از فقر و تنگدستی
 • ترس از بیماری و کسالت
 • ترس از دست دادن فرد محبوب خود
 • ترس از انتقاد و تمسخر
 • ترس از پیری
 • ترس از مرگ

ترس در واقع یک احساس ذهنی است اما به راحتی می تواند شما را هدایت و کنترل کند. اگر شما خواهان ثروت هستید نباید به ترس ها اجازه ورود بدهید. باید تا جای ممکن ترس های خود را به زانو درآورید.

سخن آخر:

الان شما با مطالعه این مقاله فرمول ثروتمند شدن و موانع بر سر راهتان را می دانید. شما مسیر دستیابی به ثروت را شناخته اید و نقشه راهنما دارید فقط کافی است از آن استفاده کنید. عادات مخرب خود را تغییر دهید و به دنیای ثروتمندان و افراد خوشحال بپیوندید. اگر هنوز هم در این مسیر با مشکلات زیاد روبرو هستید پیشنهاد می کنیم از کوچینگ پولسازی استفاده کنید.

در پایان اگر این مطلب برای شما مفید بود یا تجربه ای در مورد آنها داشتید، می توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن